Published On: 5 Korrik, 2017

Kinë, zbulon eshtrat e “gjigantëve” të vjetër 5.000 vjet

Arkeologët kinezë zbuluan në lindje të vendit eshtra të njerëzve të vjetër 5 mijë vjet, të cilët gjatë kohës sa kanë jetuar ishin “jashtëzakonisht të mëdhenj dhe të fuqishëm”.

Matja e eshtrave në varret në provincën Shandong, ka treguar se lartësia e të paktën njërit prej tyre ishte 1,9 metra, ndërsa e të tjerëve 1,8 metra, transmeton agjencia kineze e lajmeve Xinhua.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...