Published On: 21 Prill, 2016
Bota |

Kina teston raketën e tmerrit që e shkatërron Evropën për 30 minuta

Kina dyshohet se ka testuar një armë të shkatërrimit në masë që është në gjendje të godasë Londrën dhe qytetet kryesore europiane apo amerikane brenda 30 minutash.

Republika Popullore raportohet se ka lëshuar raketën e quajtur Dongfeng-41, që është raketa me rrezen më të gjatë në botë.

Ajo mund të mbajë 10 testata në një distancë prej rreth 7,450 miljesh brenda gjysëm ore përpara se të godasë disa objektiva njëherësh.

Një gjë e tillë do të thotë se Pekini mund ta shkatërronte të gjithë Londrën, Nju Jorkun, apo Romën, që ndodhen rreth 5,000 milje nga kryeqyteti kinez.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...