Published On: 9 Janar, 2016

Kimete Berisha: Shqiptarët janë të mërzitur, të neveritur dhe të zemëruar në Çizmen e Isa Mustafës

Protesta është një arsye e mirë për të shkuar në burg!

Protestë ideale nuk ka. Kur shpërthen zemërimi i akumuluar, askush mos të çuditet ‘çka u ba’.
Shqiptarët janë shumë të mërzitur, të neveritur dhe të zemëruar në Çizmen e Isa Mustafës.

Dikush e shpreh zemërimin me dridhje e me tronditje.
Shumëkush kur zemërohet, përlas e thyen çkado që i del përpara, e askush gati nuk e menaxhon zemërimin, por zemërimi i menaxhon njerëzit, prandaj është normale që shprehje të bukur të zemërimit nuk ka.

Gjithmonë ndodh edhe pak dhunë, që s’është diçka që s’ka ndodhur askund në BE, siç ndodhi vjet në Belgjikë.

Sa merret me numra e ia bën qejfin vetes, ia përshtat nevojave të tij politike numrin e protestuesve, Isa Mustafa do të duhej të merrej me shkakun pse gjithë ai shqiptar sot e shau, e mallkoi, e pështyu dhe kërkoi largimin e tij.
Gjithë ajo energji negative kundër tij, duhet të merret seriozisht.
Me të urrej 100 mijë veta, është shumë.

Pasi përfundoi protesta dhe pasi e ‘zvogëloi’ numrin e protestuesve, Isa Mustafa i ndau qytetarët: në qytetarë të mirë (që nuk dolën në protestë), dhe në qytetarë të këqij (që dolën në protestë).
Qytetarët e ‘mirë’ i falenderoi që s’kanë protestuar sot kundër tij.

Arsye më të mirë për të shkuar në burg, sesa protesta, nuk lyp as Tracy Chapman, prandaj, të gjithë protestuesit sot kishin dhjetëra arsye të mira, përveç arsyeve politike, që të shkonin në burg, pasi ta nxjerrnin zhag nga ndërtesa e qeverisë, Isa Mustafën.

I patë? Pamje e viteve të nëntëdhjeta.
Shqiptarët po të njejtit, të varfër e të veshur me pallto të paraluftës.
Veç njëri që protestonte përkrah Jakup Krasniqit, kish qenë me fat, se e kish pasur veshur një pallto të re dhe të çuditshme, aso ngjyre të gjelbër të ndezur nuk sheh njeriu.

Protestues më të varfër e më të zhveshur se shqiptarët nuk ka në Evropë, prandaj, qe, kjo, varfëria ekstreme, është arsye me ju pësh.rr’ në Çizme.

P.S.Zemërimi i shqiptarëve me qeverinë Mustafa, do të merret parasysh (dhe seriozisht), nga BE dhe nga Amerika.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...