Published On: 21 Janar, 2016

Kim Mehmeti: BDI bart mbi vete mallkimin e lotëve të fëmijëve varfanjak

Publicisti Kim Mehmeti thotë se partitë shqiptare BDI dhe PDSH janë në degë shqiptare të partisë së Nikolla Gruevskit, VMRO-DPMNE-së.

Në emisionin Rruga e Re, ai theksoi se në Maqedoni, partia është mbi ligjin, dhe ligji vlen vetëm për ata që nuk janë me VMRO-në dhe me BDI-në.

Publicisti Kim Mehmeti gjithashtu tha se pushtetarët tanë kanë mbi supe mallkimin më të madh, që parajsën e fëmijëve të tyre e ndërtojnë dhe ujisin me lotin e fëmijës varfanjak.

Mehmeti akuzoi kryetarin e BDI-së, se nga njëra anë thotë se duhet dhënë përparësi interesave shtetërore kundrejt atyre partiake, ndërsa nga ana tjetër, ka shndërruar gjithçka në partiake, kur edhe pastruesit e shkollave duhet të jetë i BDI-së.

Duke folur për situatën në Maqedoni, Mehmeti tha se ajo i ngjan kohës së Rankoviçit, pasi vetëm atëherë shqiptarët mund të burgoseshin pa ndonjë arsye, duke përmendur rastin e “Sopotit”, “Monstës” si dhe rastin e Kumanovës.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...