Published On: 12 Shtator, 2016

Kikboksieri nga Kosova mbron titullin në Tai-Boks ndaj suediezit (Foto)

Dardan Morina me nokaut në rundin e tretë arriti të mbron titullin në Tai-Boks në disiplinën K1.

Kikbokseri me prejardhje nga Malisheva, por që mbron ngjyrat e Gjermanisë fitoi lehtësisht ndaj suedezit, Pietro Vecchio.

Morina duke mbajtur titullin.

Ky meç u zhvillua në Gjermani dhe Dardani kishte përkrahje të madhe nga tifozët. Vlen te theksohet se ai ishte zgjedhur kikboksieri më i mirë shqiptar në vitin 2013, transmeton Telegrafi.

Dardan Morina pas fitores së madhe.

Ndërsa më poshtë keni momentet kyçe të takimit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...