Published On: 13 Prill, 2016
Bota |

“Kiamet” në Arabinë Saudite! (Video)

  • Në kryeqytetin saudit Riad, rrugët e të cilit janë përmbytur për shkak të stuhive të pazakonshme dhe të rënda, sot ekziston një kaos në trafik, ndërsa shkollat janë mbyllur, njoftojnë mediat vendase.

Stuhia, e cila ka ndodhur mbrëmë në orë e pikut të komunikacionit, ka vazhduar deri më sot në mëngjes, por disa rrugë ende janë të përmbytura plotësisht, transmeton Telegrafi.

Autoritetet e qytetit të Riadit kanë vënë në zbatim një plan emergjence, në mënyrë që të përballen me pasojat e përmbytjeve, ka thënë zëdhënësi i administratës së qytetit, Mohamed al-Švajman.

Sipas medieve të huaja, autoritetet gjithashtu u kanë bërë thirrje qytetarëve që mos të frekuentojnë pjesët e përmbytura”, në mënyrë që shmangin rrezikun për jetët e tyre.

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...