Published On: 7 Janar, 2016

Kf Skënderbeu transferon brazilianin Renato

Renato Carlos Martins Junior do të jetë sulmuesi më i ri bardhekuq. 28-vjeçari, i lindur në Brazil, do ti bashkohet ekipit nesër në Marbella të Spanjës për të zhvilluar fazën përgatitore, nën urdhërat e trajnerit Mirel Josa.

Renato Carlos, ose Renatinho, siç quhet në botën e futbollit, e ka nisur karrierën e tij te Santos, në vitin 2007, ku u shpall nënkampion në Brazil, për të luajtur më vonë për klube si São Caetano dhe Portimonense.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...