Published On: 18 Shkurt, 2016

Kevin Princ Boateng: Gjermanët më falënderuan pse e lëndova Ballackun!

  • Kevin Princ Boateng rrezikon të bëjë më shumë bujë si autor librash se sa për kontributin që vazhdon të japë në fushë.

Mesfushori, i cili aktualisht aktivizohet te Milani, ka pranuar se pas faullit që dëmtoi rëndë Michael Ballack, në atë kohë ishte kapiteni i kombëtares gjermane, njëri prej teutonëve e kishte falënderuar.

Mes të tjerash, ai nuk ka harruar që të komentojë edhe dështimin e radhës të karrierës, pasi flet për periudhën e kaluar në Gelsenkirchen, transmeton panorama.

“Mbaj mend se gjatë ndeshjes Ballack më dha një shuplakë në fytyrë. Gjyqtari Cris Froy nuk e pa dhe e gjithë Gjermania më kritikoi pas faullit që bëra. Aludonin se kisha bërë gjithçka me dashje. Këto janë idiotësi që mund t’i thonë vetëm ata që nuk kanë luajtur kurrë futboll. Në çdo ndeshje ka faulle si ai. Në ato momente askush nuk mendon për Botërorin. Atij iu desh të largohej nga fusha, ndërsa unë mora të verdhë. Për mua gjithçka mbaroi aty”, shkruan Kevin Princ Boateng në autobiografinë që do të dalë në treg prej ditës së sotme.

“Në tërë këtë situatë më e bukura ishte se disa prej lojtarëve të Gjermanisë më falënderuan. E di fare mirë se nuk ishte shumë popullorë në ekip”, vazhdoi 28-vjeçari.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...