Published On: 26 Mars, 2016

Këtu ndalet koha?!

26 Mars 1999… Ketu ndalet koha?! Jo ketu fillon, babi! Koha jote , nuk mbaron kurre, sepse krijove nje burim te pashterrshem shprese e atedhedashurie per ne. Sot mbushen 17 vjet pa ty,po. Mirpo per keto 17 vjete babi, jane 6205 dite ku te takoj ty dhe te njoh ngapak. Ti je futur ne shpirterat tone dhe te gjithe njereze atdhedashes dhe patriot, te cdo engjull kujdestar i ketij trualli te shenjte arberor.
Me pate pagezu me emrin Arbër, e kjo thoshte shume per ty, e akoma me shume per mua, qe me dhe ate previlegj te jem brez i yt. Serbia nuk arriti te te shuaj ndryshe, pos fizikisht, sepse ajo nuk arriti ta vras aspiraten tende e betimin tend mbi flamur kuq e zi.
Ti ende rrin ketu ku je ulur dhe na veshtron. Na beko nga lart dhe na frymezo , na ndriqo rrugen tone…
Lavdi babi im Prof. Mark Malota!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...