Published On: 24 Dhjetor, 2015

Këto ushqime ju ndihmojnë të bëni më shumë seks

Pushimet janë edhe një kohë e artë për të bërë sa më shumë seks. Por nëse doni të shtoni akoma më shumë libidon, atëherë mund të përdorni disa ushqime që janë afrodiziak i vërtetë.

-Mustarda është një stimulues shumë i mirë i gjendrave të gjakut.
-Arrat, avokado dhe ullinjtë- vajrat e tyre kanë një efekt shumë të madhe stimulues.
-Për meshkujt: çaji jeshil ka shumë fuqi erotike. Po ashtu edhe bajamet.
-Për femrat: Libidoja juaj do rritet ndjeshëm nga koriandra, e cila përmban estrogjen.
-Vanilja është një nga afrodiziakët më të mië të kësaj periudhë pasi forcon ndjeshëm shqisat.
Të tjerë nxitës seksualë natyrorë janë edhe shpargu, peshku, selinoja, çokollata, haviari, vaji i vaniljes, spec i kuq djegës, lajthitë, vaji i vaniljes, etj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...