Published On: 9 Maj, 2016

Këto shtete abstenuan për Kosovën gjatë votimit në UEFA

Kosova më 3 maj të këtij viti u pranua në UEFA pas Kongresit të mbajtur në Budapest të Hungarisë.
Më 28 vota pro, 24 kundër dhe 2 abstenime, Kosova u bë anëtarja e 55 e shtëpisë më të madhe evropiane të futbollit.

Trajneri kosovar, Muharrem Sahiti, ka zbuluar për emisionin ‘Koha Shtesë në ‘Supersport Kosova’ dy shtetet që abstenuan. “Rumania dhe Izraeli kanë qenë shtetet që kanë abstenuar gjatë votimit”, deklaroi Muharrem Sahiti, ndihmës i përzgjedhësit të Kosovës, Albert Bunjaku.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...