Published On: 28 Maj, 2017

Këto pishina do të jenë trend këtë verë! Mësoni si ta ndërtoni një

  • Çdo verë, të gjithë kemi dëshirë të jemi afër ujit, për t’u freskuar ose thjeshtë relaksuar afër një burimi.

Arsyeja për këtë është e qartë: moti i nxehtë dhe i thatë. Por zgjidhja për këtë verë që po vjen është e thjeshtë: një pishinë të veçantë në oborr.

Por çfarë ndodh nëse nuk e keni hapësirën ose paratë për ta ndërtuar një pishinë në shtëpi? Mënyra më e lehtë është që ta krijoni vetë një pishinë, duke përdorur një rezervuar metalik si ky më poshtë, transmeton Gazeta Express.

E gjitha çfarë ju duhet për të ndërtuar një pishinë të tillë është:

–         Një rezervuar pishine me diametër 3m

–         Turielë për t’ia bërë vrimat rezervuarit (vrimat për mbushje me ujë dhe zbrazje)

Dhe më pas vetëm e gjeni hapësirën e përshtatshme në oborr dhe filloni përgatitjet për një pishinë si në fotot më poshtë:

Madje, nëse shkoni më tutje, mund të eksperimentoni kështu dhe të fitoni një pishinë mjaft të bukur në shtëpi – duke e futur edhe nën tokë rezervuarin.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...