Published On: 11 Maj, 2016

Këto janë vendet finaliste nga nata e parë gjysmëfinale e “Eurovision 2016” (Video)

Ka përfunduar nata e parë gjysmëfinale e festivalit të muzikës evropiane, Eurovision.

Në natën e parë të festivalit evropian u performuan 18 këngë, ku dhjetë prej tyre siguruan një vend në natën finale.

Në natën e dytë, e cila do të zhvillohet ditën e enjte do të paraqitet edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, Eneda Tarifa me këngën “Fairytale”, transmeton Telegrafi.

Vlen të theksohet se Britania e Madhe, Spanja, Franca, Italia, Gjermania dhe shteti nikoqir, Suedia, shkojnë drejtpërdrejtë në finale.

Më poshtë mund t’i dëgjoni këngët finaliste të gjysmëfinales së parë të Eurovision.

Rusia

Azerbajxhani

Armenia

Malta

Holanda

Republika Çeke

Hungaria

Kroacia

Austria

Qipro

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...