Published On: 9 Tetor, 2016

Këto janë “Tigrat” e forcave maqedonase që luftuan kundër UÇK-së në 2001 (FOTO)

Kjo fotografi e publikuar nga njëri prej ish-komandantëve të forcave maqedonase speciale “Tigrat”, ku shihen pjesëtarët e këtij njësiti që konfliktit të vitit 2001 në Maqedoni kishin luftuar përballë Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK), transmeton INA.

Kjo foto është përdorur nga Stojançe Angelov, i njohur si gjenerali që tanimë udhëheq partinë “Dinjiteti”. Ai përshkruan se një pjesë e tyre në fotografi kanë ndërruar jetë dhe së fundi njëri prej tyre në përleshjen e armatosur më 9 maj në Lagjen e Trimave në Kumanovë. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...