Published On: 16 Gusht, 2016

Këto janë këngët që po i dëgjon Barack Obama gjatë ditë dhe natës (Foto)

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama ka një listë të preferuar me përzgjedhje muzikore që e dëgjon gjatë kohës së lirë.

Në ueb-faqen e Shtëpisë së Bardhë shihet lista e këngëve që dëgjon Obama gjatë ditës dhe natës.

Shikoni se çfarë është dëgjuar këtë verë Presidenti Obama.

Preferencat gjatë ditës:

LoveHate Thing – Wale
Smooth Sailin’ – Leon Bridges
Elevator Operator – Courtney Barnett
Home – Edëard Sharpe and the Magnetic Zeros
Many the Miles – Sara Bareilles
Tightrope – Janelle Monáe
Classic Man – Jidenna
So Ambitious – Jay Z feat. Pharrell
Me Gustas Tu – Manu Chao
Forever Begins – Common
The Man – Aloe Blacc
As We Enter – Nas & Damian “Jr. Gong” Marley
Sinnerman – Nina Simone
U Got the Look – Prince
Rock Steady – Aretha Franklin
Good Vibrations – Beach Boys
Don’t Oëe You A Thang – Gary Clark Jr.
Man Like That – Gin Wigmore
II B.S. (edit) – Charles Mingus

obama

Preferencat gjatë darkës:

If I Have My Way – Chrisette Michele
Espera – Esperanza Spalding
Tell It Like It Is – Aaron Neville
Alright – Ledisi
Trapped By A Thing Called Love – Denise LaSalle
Lady – D’Angelo
So Very Hard to Go – Toëer of Poëer
Midnight Sun – Carmen McCrae
Cucurrucucú Paloma – Caetano Veloso
Green Aphrodisiac – Corinne Bailey Rae
I’ll Be There for You / You’re All I Need – Mary J. Blige / Method Man
Lover Man – Billie Holiday
Criminal – Fiona Apple
Acid Rain – Chance the Rapper
My Funny Valentine – Miles Davis
Do You Feel Me – Anthony Hamilton
I Get Lonely – Janet Jackson
Lean In – Lizz Wright
All Day Music – War
Say Yes – Floetry

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...