Published On: 1 Janar, 2016

Këto janë këngët më të dëgjuara shqiptare në vitin 2015 (Video)

Viti që lamë pas ishte i tejmbushur me suksese masive të artistëve shqiptarë si femra, meshkuj apo edhe grupe.

Më poshtë INTV.al ka renditur këngët më të dashura dhe më të dëgjuara për vitin 2015.

Butrint Imeri feat. Real & Blunt- Ki me lyp

“Ki me lyp” ka qenë suksesi i parë masiv i këngëtarit Butrint Imeri, i cili pas kësaj këngë theu rekorde klikimesh edhe me projektet e tij pasardhëse si “Merre zemrën tem” apo “Eja Eja”.

Kida feat Mozzik- Premtimet

Kida nuk ka shumë kohë që renditet si një ndër artistet më të dashura për shqiptarët por bashkëpunimi me Mozzik në këngën “Premtimet” duket se bëri që artistja të thyente internetin dhe clubet gjithandej.

Era Istrefi feat. Ledri- Shumë pis

Era dhe Ledri na bënë të gjithëve të ndiheshim shumë të mirë por shumë “pis” gjatë gjithë kësaj vere.

Enca – Soulkilla

Enca erdhi si një vrasëse e vërtetë shpirtrash me hitin e saj “SoulKilla” i cili mund të renditet pa dyshim si një hit i vitit që lamë pas.

Dafina Zeqiri- Shum’ Qef

Dafina Zeqiri pas disa eksperimentimesh me muzikë house dhe bashkëpunime të ndryshme, bëri namin me “Shum’ Qef” dhe provoi edhe njëherë që kur vjen puna për R&B ajo është e pakrahasueshme.

Capital T – Pare Pare

 Capital T ka kohë që renditet ne hotlistën e reperave sexy shqiptarë dhe kënga “Pare pare” ishte pa dyshim një ngjitje e një shkalle më lart.

NRG Band- As1 si ti

 NRG Band rreshtojnë një numër të madh hitesh  por kënga e tyre “As1 si ti” mund të renditet si super hit i vitit 2015 dhe është nga ato këngë të cilat nuk i harron dot kollaj.

 Majk feat Ghetto Geassy- S’jena mo

 “S’jena mo” ka bërë shumë vajza të flasin me vete për tekstin e gjetur të këngës por edhe zërin e veçantë të Majk.

 Elhaida Dani- I’m alive

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...