Published On: 23 Shkurt, 2016

Këto janë 4 arsyet pse ju duhet të bëni seks, ka efekte të mahnitshme në shëndetin tuaj

Seksi është cilësuar si një nga kënaqësitë e jetës, por seksologët rendisin edhe një sërë benifitesh që ju mund të përfitoni prej tij.

Ja disa prej tyre të cilat janë botuar në Daily Mail:

Seksi pëmirëson humorin dhe gjendjen tuaj shpirtërore

Kur kryeni marrëdhënie ju ndiheni më pak të shqetësuar dhe të stresuar. Kjo është arsyeja e parë pse duhet të bëni seks.

Seksi është i mirë për zemrën tuaj

Një studim i Universitetit “Queens” të Belfast, ka dalë në përfundimin se seksi është gjithashtu shumë i mirë për sëmundjet kardiovaskulare.

Parandalon të ftohtin

Duke bërë më shumë seks ju bëheni më imun dhe më të mbrojtur ndaj gripit dhe viruseve të tjera të stinës.

Duke kryer marrëdhënie ju jetoni më gjatë

Një studim i fundit ka dalë në përfundimin se ata që bëjnë seks rregullisht jetojnë më gjatë, se ata që nuk kanë një raport intim të rregullt. Kjo vlen më shumë për meshkujt.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...