Published On: 2 Shkurt, 2016

Këtë vit nëpër Serbi kaluan 60 mijë emigrantë

Që nga fillimi i vitit nëpër Serbi kanë kaluar rreth 60.000 emigrantë, u tha në seancën e sotme të Komisionit Parlamentar për Punë dhe çështje sociale.
Shefi i policisë kufitare, Milenko Bozhoviq tha se që nga fillimi këtij viti në Serbi gjatë ditës kanë kaluar 2.000 emigrantë , numër i vogël ky krahasuar me muajt shtator dhe tetor të vitit të shkuar ku ky numër arriti në 11,000 për një ditë.

Sipas tij, në vitin 2015 përmes Serbisë kaluan i rreth 600.000 emigrantë, nga të cilat rreth 600 aplikuar për azil.
Bozhoviq tha se Serbia me sukses po përballet me krizën e emigrantëve, raportojnë mediat serbe, përcjellë Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...