Published On: 8 Tetor, 2016

Këta janë gjyqtarët e ndeshjes Ukrainë – Kosovë

Kosova do të përballet me Ukrainën në një takim tejet të vështirë që do të zhvillohet në Poloni.

Ndeshja do të luhet në terren neutral pasi Ukraina nuk e ka njohur Kosovën dhe kështu është vendosur për në Krakovë të Polonisë.

UEFA ka vendosur edhe për gjyqtarët e kësaj ndeshje tejet të rëndësishme për të dyja Përfaqësueset.

Kryesori do të jetë Kevin Blom nga Holanda, ndërsa ai do t’i ketë edhe ndihmësit Patrick Langkamp, Bas Van Donge, ndërsa i katërti Pol Van Boekel.

Gjyqtarët e takimit Ukrainë – Kosovë:

Kryesor – Kevin Blom (Holand)
Asistent – Patrick Langkamp (Holand)
Asistent – Bas van Dongen (Holand)
Asistenti i katërt – Pol van Boekel (Holand)
Delegat – Christian Schmolzer (Austri)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...