Published On: 29 Korrik, 2016

Këta janë dy vëllezërit nga Kosova me të cilët krenohet Amerika

Dy vëllezër të cilët i mbijetuan fatkeqësive të luftës si fëmijët në Kosovë kanë kthyer ikjen e tyre në një histori të suksesit në Detroit të Amerikës.

Për historinë interesante të vëllezërve është bërë një storie televizive nga Carolyn Clifford, për televizionin “WXYZ-TV Channel 7” në të cilën tregohet jeta e vëllezërve që nga ikja e tyre nga lufta e Kosovës, deri në sukseset e tyre që dikur ishin vetëm ëndërr, transmeton lajmi.net.

Gjatë stories flasin edhe vëllezërit Edi Demaj dhe Etrit Demaj, e këta tregojnë detaje të ikjes se tyre nga Kosova në Maqedoni dhe më pas në Amerikë.

Pasi mbërritjes në Amerikë vëllezërit thonë se kanë punuar shumë për të arritur këtu ku janë sot, dhe se sipas tyre çdo gjë që njeriu dëshiron ajo arrihet vetëm më punë dhe “këtë mundësi ta ofron Amerika më mirë se çdo vend tjetër”.

Vëllezërit atje kanë nderuar kompanitë e tyre dhe kanë shumë të punësuar dhe puna që ata bëjnë i mahnitet shumë njerëz.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Sheremet Kryeziu thotë:

    Kosova e ka popullin intelegjent por hajnat kriminelet na udhheqin mner Kosova…

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...