Published On: 19 Shtator, 2016

Këta janë 17-të lojtarët që kanë rrënuar plotësisht karrierën e tyre pas një transferimi të keq (Foto)

Karriera e futbollistëve mund të jetë e mirë, e gjatë, e suksesshme, por mund të merr edhe kahe krejtësisht negative nëse transferimi ndodh në vend të gabuar.

Jeta është e gjitha një lidhje serioze, me gjërat e rëndësishme si intelekti, gjykimi dhe vendimmarrja e mirë.

Megjithatë, mund të ketë dhimbje të mëdha sikurse shpina e gomarit, atëherë kur karriera apo jeta merr kahe krejtësisht negative nga ajo çfarë ke ëndërruar.

Kjo është lista e futbollistëve që më parë ishin shumë të suksesshëm dhe papritmas u bënë ‘idiot’ gjatë natës, duke zgjedhur skuadrën e gabuar:

1.Alex Hleb, Arsenal – Barcelona, 11.8 milionë funte

1.hled

2.Denilson, Sao Paulo – Real Betis, 21.5 milionë funte

2 denilson

3.Fernando Torres, Liverpool – Chelsea, 50 milionë funte

3 torres

4.David Bellion, Sunderland – Man Utd, 2 milionë funte

4. ballion

5.Radamel Falcao, Atletico – Monaco, 50 milionë funte

5 falcao

6.Andriy Shevchenko, AC Milan – Chelsea, 30.8 milionë funte

6 shevchenko

7.Tomas Brolin, Parma – Leeds, 4.5 milionë funte

7 brolin

8.Alan Smith, Leeds – Man Utd, 7 milionë funte

8 smith

9.Scott Sinclair, Swansea – Man City, 8 milionë funte

9 sinclair

10.Stan Collymore, Nottingham Forest – Liverpool, 8.5 milionë funte

10 callymore

11.Seth Johnson, Derby – Leeds, 7 milionë funte

11 johnson

12.Shaun Wright-Phillips, Man City – Chelsea, 21 milionë funte

12 philips

13.Albert Luque, Deportivo – Newcastle, 10 milionë funte

13 luque

14.Pierluigi Casiraghi, Lazio – Chelsea, 5.4 milionë funte

14 cashiragi

15.Joe Cole, Chelsea – Liverpool

14 cole

16.Faustino Asprilla, Parma – Newcastle

16 asprilia

17.Francis Jeffers, Everton – Arsenal

17

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...