Published On: 14 Tetor, 2016

Këta janë 10 ‘pleqtë’ e La Ligas (Foto)

Futbollistët e mirë janë duke e vazhduar futbollin aktiv deri mbi moshën 35 vjeç.

Edhe La Liga nuk i ka ikur kësaj dukurie ku ka disa futbollistë mbi këtë moshë.

Më i vjetri është Weligton i Malagas që ka 37 vjeç.

Në këtë listë ka emra edhe të njohur si Bonera, Tiago, Demichelis e Aduriz, shkruan Marca.

Real Betis, Atletic Bilbao dhe Malaga kanë lojtarët më të moshuar në ligë.

Më poshtë mund t’i shihni dhjetë lojtarët më të vjetër në kampionatin spanjoll. /Telegrafi/

Bonera (Villarreal), 35 vjeç

pleq 1

Tiago (Atletico), 35 vjeç

pleq 2

Demichelis (Espanyol), 35 vjeç

GRA113 CORNELLA DE LLOBREGAT  BARCELONA   11 08 2016 - El defensa argentino Martin Demichelis charla con los medios durante su presentacion como nuevo jugador del RCD Espanyol  en la que ha prometido todo el compromiso con el proyecto blanquiazul y asegura que llega  para ayudar   EFE Marta Perez

Manu Herrera (Betis), 35 vjeç

pleq 4

Iraizoz (Athletic), 35 vjeç

pleq 5

Aduriz (Athletic), 35 vjeç

pleq 6

Joaquin (Betis), 35 vjeç

pleq 7

Ruben Castro (Betis), 35 vjeç

pleq 8

Duda (Malaga), 36 vjeç

pleq 9

Weligton (Malaga), 37 vjeç

pleq 10

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...