Published On: 20 Korrik, 2016

Këta aeroplanë nuk kanë dritare, por ambienti i jashtëm mund të shihet shumë më mirë (Video)

Brenda dhjetë vitesh, pritet të lansohet aeroplani pa dritare, që do të jetë më i lehtë dhe më i fuqishëm.

Kamerat e vendosur në pjesën e jashtme, do të transmetojnë pamjet në ekranet LED që e mbulojnë një hapësirë të mirë të enterierit.

Në këtë formë, dritaret do të zëvendësohet me ekrane, që do të shfaqin shumë më mirë, gjithë atë që ndodhë përjashta.

Në fakt, në këto ekrane pos pamjes së jashtme, mund të zgjidhet se çfarë të shikohet, prej emisioneve televizive, filmave apo sportit.

Fluturakja për udhëtarë, që tani është vetëm koncept, pritet të jetë një kryevepër e trafikut ajror. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...