Published On: 6 Qershor, 2016

Kësi moti do të mbretërojë këtë javë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë kësaj jave parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura të cilat ditën e hënë vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu, kryesisht në pjesën e dytë të ditës.

Sipas IHMK-së, të martën dhe të mërkurën do të mbajë mot  me diell, transmeton Klan Kosova.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Gjatë ditës së enjte dhe të premte serish parashihet të ketë shi duke përfshirë vetëm disa lokalitete” .

“Temperaturat maksimale do ti ruajnë këto vlera , derisa minimalet do të zbresin për 1-2 gradë Celsius. Do të fryjë erè kryesisht nga veriperendimi me shpejtesi 1-8m/s.”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...