Published On: 14 Janar, 2016

Këshilltarja e Nikoliqit: Presidenti mori pjesë në luftë jo si luftëtar por si qytetarë

Presidenti serb Tomisllav Nikoliq në luftën e fundit në ish-Jugosllavi ka marrë pjesë si qytetar dhe në atë kohë ka qenë pjesëtar i opozitës, ka deklaruar këshilltarja e tij për media Stanisllava Pak.

Ajo për gazetën “Veçernje Novosti”, duke iu përgjigjur ministrit kroat në largim të Mbrojtjes Ante Kotromanoviq, ka thënë se Nikoliq në atë kohë kurrsesi s’ka mundur të ndikojë në atë se a do të ketë luftë dhe sa do të zgjasë ajo.

Kotromanoviq dje tha se “(kryeministri serb, Aleksandar) Vuçiqi, (shefi i diplomacisë, Ivica) Daçiqi dhe Nikoliqi kanë qenë kampionë të katër luftërave në hapësirat e ish-Jugosllavisë”./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...