Published On: 2 Mars, 2016

Këshilltarja e Edi Ramës dhe kreu i G99 emërohen zv/ministra

Pas zëvendësimit të ministrave, këtë javë ndryshimet në qeveri janë bërë në nivel zv. ministrash.

Në mbledhjen e kësaj të mërkure qeveria ka miratuar emërimin e Eralda Çanit (Methasanit) si zv. ministre të Integrimit dhe Kledi Xhaxhiun si zv.ministër i Mjedisit

Eralda Çani ka qenë këshilltare e kryeministrit Edi Rama.

Kur e emëroi para dy vitesh, Rama shkroi për të në FB: “Përzgjedhja më e fundit është profesorja e asociuar Eralda Çani, doktore shkencash në të drejtën publike, njohëse e spikatur e të drejtës kushtetuese – administrative. Është mbresëlënëse eksperienca e saj shumë e pasur akademike brenda e jashtë vendit, po edhe praktika e përfshirjes aktive në jetësimin e projekteve të rëndësishme për të drejtën publike”.

Ndërkohë zëvendësministër i Arsimit do jetë Kledi Xhaxhiu.

Ai është kryetari i G99, i zgjedhur një vit më parë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...