Published On: 22 Shkurt, 2016

Këshilltari i zv.kryeministrit: Thaçi do t’i përmbahet Kushtetutës, kur të bëhe president!

Adri Nurellari, këshilltar i zavendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, njiherësh ministër i Punëve të Jashtme (MPJ), Hashim Thaçi, në emisionin “Info – Box” të RTV Dukagjini, ka theksuar se vendi i opozitës kosovare asht në sallën e Kuvendit dhe jo në rrugë.

Sipas tij, është i padrejtë krahasimi i gjendjes politike të tanishme në Kosovë, me atë të vitit 1997 në Shqipëri, duke shtuar se “parlamenti historikisht është institucion që i përket opozitës, në kuptimin që është instrument ku opozita mund të luej nji rol kyç, dhe se aty është hapësira ku duhet të zhvillohen diskutimet”.

Ai beson se shefi i PDK’s, Hashim Thaçi do t’i permbahet Kushtetutës dhe detyrave që rrjedhin nga Kushtetuta, në momentin që ai do të zgjidhet president i vendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...