Published On: 10 Janar, 2016

Këshilltari i Thaçit: Republika asnjëherë më shumë se tash nuk ka qenë e rrezikuar

Këshilltari i Thaçit, Abelard Tahiri, ka thënë se opozita sot është kthyer në vendin e saj të krimit, në sheshin Skënderbeu. Ai ka thënë se opozita dje provuan t’ia vënë flakën institucioneve të shtetit e me këtë edhe vetë shtetit të Kosovës.

“Dje treguan se nuk iu intereson as Republika, së paku jo ajo e Kosovës, sepse nuk patën asnjë shenjë të saj. Dje treguan se janë në gjendje të shkatërrojnë pronën publike dhe atë private.

Por, më e rënda, dje treguan se për inatet e tyre politike, janë në gjendje të rrezikojnë edhe jetët e njerëzve”, ka shkruar Tahiri në llogarinë e tij në Facebook.

Statusi i plotë i tij:

Kthimi në vendin e krimit mund të quhet takimi me media i opozitës sot në sheshin Skënderbeu. Dje provuan t’ia vënë flakën institucioneve të shtetit e me këtë edhe vetë shtetit të Kosovës. Dje treguan se nuk iu intereson as Republika, së paku jo ajo e Kosovës, sepse nuk patën asnjë shenjë të saj. Dje treguan se janë në gjendje të shkatërrojnë pronën publike dhe atë private. Por, më e rënda, dje treguan se për inatet e tyre politike, janë në gjendje të rrezikojnë edhe jetët e njerëzve.

Nuk është e rastit që dhuna e djeshme shqetësoi edhe miqtë ndërkombëtarë të Kosovës të cilët dje reaguan më shumë se kurdo më herët. Shteti i Kosovës, Republika, asnjëherë nuk ka qenë më e rrezikuar dhe më e cenuar se sa dje.

Ta mbrojmë Republikën nga anarkia, haraçi dhe korrupsioni.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...