Published On: 19 Tetor, 2016

Këshilltari i Isës befason, i del kundër Hashim Thaçit

Katër letrat e presidentit, Hashim Thaçi nuk ka krijuar ndonjë të keqe, por as edhe ndonjë efekt pozitiv. Kështu ka thënë, Besnik Berisha – këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa. Ai ka pohuar se nuk i di synimet e Thaçit me këto katër letra.
“Mbetet të pritet a do të ketë ndonjë efekt pozitiv në zbardhjen e atyre rasteve të pasluftës.”

“ Të gjitha krimet e pazbuluara deri më tani janë marrë edhe partitë tjera. Thaçit i lejohet të bëjë thirrje të tilla por institucionet e drejtësisë nuk duhet të presin ftesa por të punojnë në interes të zbardhjes së rasteve të tilla.”

“Thaçi dhe kushdo në postin e presidentit bën politikë dhe ka efekt politik dhe trajtimi i çështjes së atentatit i cili po trajtohet tash e jo më herët.”

“Askush nuk ka konfirmuar që Rugova atë ditë është nisur të nënshkruajë një marrëveshje koalicioni.”

“Rugova atentati i tij do të duhej të trajtohet qysh atëherë dhe secili që e ka hetuar duhet të turpërohet. Pasi nuk e kanë ndriçuar atë hetim kjo është një dështim i gjithë atyre që kanë marrë pjesë në hetim”, ka përfunduar Berisha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...