Published On: 31 Gusht, 2016

Këshilli i Sigurisë heshtë, pavarësisht situatës (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa po vazhdon të hesht sa i përket thirrjes së mbledhjes së Këshillit të Sigurisë së Kosovës.

Pavarësisht, se që nga muaji mars e deri më tani kanë ndodhur pesë akte të cilat po vazhdojnë të cilësohen si akte kriminale, një gjë e tillë po kalon në heshtje.

 Ani, pse ligji për themelimin e Këshillit të Sigurisë së Kosovës parasheh që edhe në raste të qeta, ky i fundit duhet të mblidhet një herë në tre muaj. Sipas këtij ligji nëse situata është e jashtëzakonshme ky këshill duhet të mblidhet në mënyrë urgjente.
Që situata e sigurisë në vend është jo stabile dhe vazhdimisht po sfidon qytetarët e thonë edhe njohës të sigurisë.

Lajmin e plotë mund ta ndiqni në VIDEO:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...