Published On: 18 Maj, 2017

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së para vendimeve finale!

Ka filluar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku dhe do të vendos përfundimisht se kush do të jenë kandidatët e kësaj partie për deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Ekziston rreziku që disa  ish deputetë të të mbesin jashtë këtyre listave, raporton GazetaBlic.

Ndërsa GazetaBlic nga burime brenda LDK-së ka marrë vesh se  Komisioni për caktimin e Listës zgjedhore, i përbërë nga: Agim Veliu, Lutfi Haziri, Ismet Beqiri e Kujtim Shala, mund t’i lë jashtë listës për deputetë nga radhët e kësaj partie ish-deputetët që kundërshtuan marrëveshjen për Demarkacion të kufirit në mes Kosovës dhe Malit të Zi, dhe që nuk e votuan Isa Mustafën për kryeministër.

 

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...