Ali Lajçi, sikur të zbardheshin dosjet Isa Mustafa nuk do të ishte kryeministër! Se kalon lustracionin

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Kjo sepse, sipas Lajçit, Mustafa ka pasur rol politik dhe ekzekutiv në ish-Jugosllavi. Duke thënë se ish-partia e tij ka denigruar, Lajçi, që thotë se […]

Pacolli akuzon Thaçin dhe Mustafën, kanë bërë marrëveshje sekrete me Serbinë për eksploatimin e arit

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli akuzon krerët e shtetit se kanë bërë marrëveshje sekrete me Serbinë, për të eksplotuar minierën e arit […]

Nxënësit në shkollën “Hasan Prishtina” gjuajnë kiflet

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Nxënësit në shkollën fillore “Hasan Prishtina”, kanë hedhur ne korridor kiflet që Komuna e Prishtinës i dërgon për të gjithë nxënësit e shkollave fillore. Sipas […]

“BETOHEM”

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka përkujtuar betimin e ish ushtarëve të UÇK-së dhe ka krahasuar me atë të deputetit. Përmes një postimi […]

Ku e ka mendjen Edi Rama?

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Ndërkohë që në bulevard opozita dhe dhjetëra qytetarë po protestojnë dhe janë ngujuar në një çadër, Kryeministri Edi Rama e ka mendjen tjetërkundër. Për problemet e […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Agim Veliu i reagon ashpër degës së PDK-së në Podujevë!

Kryetari i komunës së Podujevës, Agim Veliu ka reaguar ndaj një kumtese të degës së PDK-së nga kjo komunë e cila kryetarin Veliu e kishte […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

S’kanë të ndalur akuzat PDK-LDK. Ja kush nga partia e Veselit tash del kundër Mustafës!

Pas deklaratës së nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri se nëse dështon demarkacioni, përgjegjësinë do të duhej ta mbante kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar deputeti […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Policia i reagon zv.ministrit të Brendshëm: Silli faktet për policët e korruptuar

Policia e Kosovës ka reaguar ndaj zëvendësministrit të Punëve të Brendshme, Nehat Mustafa, pas deklaratës së këtij të fundit se PK gjoja ka shumë policë […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Thaçi dhe Devollët e dërgojnë ish-drejtorin e Doganës këshilltar të Edi Ramës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka emëruar Lulzim Rafunën, ish-Drejtorin e Doganës së Kosovës, për këshilltar për tatime dhe doganë. Në këtë emërim besohet […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Ali Ahmeti e mori Musa Xhaferin në negociatat e mbrëmshme me Zaevin?!

Një portal që thuhet se është i afërt me strukturën pro VMRO-së në BDI, ka publikuar informacion se në takimin e mbrëmshëm me Zoran Zaevin […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Ambasadori i OSBE-së, qarkullojnë 2 miliard euro para të pista. Mund të përdoren për të blerë deputetë

Investimi i parave të kanabisit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare është një risk real për 18 qershorin. Në intervistën e parë televizive që prej marrjes […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Foto/ Zbulohet qendra e prostitucionit në Korçë: Nuk e kam problem pazarin. Ai do të kënaqet?

Shqipëria e ka të ndaluar ushtrimin e prostitucionit. Megjithëse shtytja, ndërmjetësimi ose marrja shpërblim për ushtrimin e këtij “zanati” dënohet me gjobë ose me burgim […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

“Ata kanë dasmë, ata hanë mish e pite e djali jem han dhe” (Video)

Aktivisti i pajtimit të gjaqeve, Riza Krasniqi në Rubikon të KTV-së shpalosi rrëfime të kësaj iniciative. “Nuk ishte fare e lehtë që të shkosh në […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Një studim i rrallë francez për shtypin shqiptar të viteve 1848–1939

 Shkrimi në vijim është botuar në revistën e Universitetit të Shkencave të Shtypit të Parisit. Në numrin e tretë të saj (korrik – shtator 1939), […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Muja i reagon Hazirit: Përgjegjësinë për dështimin e demarkacionit e mbanë Isa e jo Kadria!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Shaip Muja, ka reaguar ndaj deklaratës së dhënë në Indeksonline të Kryetarit të Gjilanit Lutfi Haziri […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Kërcënimi: Do ti vrasim deputetët që votojnë demarkacionin! Stop tradhtisë!

Ky mesazh i është dërguar një deputeteje të koalicionit qeverisës Një deputete e koalicionit qeverisës të vendit ka marrë një kërcënim me vrasje, në prag […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Skandalin e zbulon profesori Gjeodezisë: Komisioni qeveritar ka caktuar kufij të ri të Kosovës! Do ta copëtojë edhe për Serbinë

Nga pika 40 deri 70 të vijës kufitare, Mali i Zi nuk i ka ofruar palës sonë asnjë hartë kadastrale. Profesori i Gjeodezisë argumenton se […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Rrëfime mëkatarësh +16

Në kohërat e hershme, seksi ishte konsideruar si diçka e pakënaqshme dhe e turpshme, si dhe vetëm mendimi për seks e kishte rritur nivelin e […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Zgjedhjet të pashmangshme: Kjo është arsyeja!

Deputetët e “padëgjueshëm” të PDK-së dhe të LDK-së mund t’ia pamundësojnë këtij koalicioni ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Në […]

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Koalicioni nuk i ka votat për Demarkacionin, thotë Beqiri

Pas raportit të Komisionit për Matjen e Territorit të Republikës së Kosovës, përmes së cilit u konfirmua se Kosova nuk humb territor, pritet që demarkacioni […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>