Published On: 27 Qershor, 2016
Bota |

Kerry sot në Londër dhe Bruksel

Pasi Britania e Madhe votoi për braktisjen e Bashkimit Evropian, sekretari amerikan i shtetit, John Kerry do t’i vizitojë sot Londrën dhe Brukselin.

Thuhet se Kerry pritet që të dyja palëve t’u japë mbështetje.

 Sipas mediave amerikane, Kerry në Bruksel do të ketë takim me shefen e diplomacisë evropiane, Federika Mogerini, ndërsa në Londër me shefin e diplomacisë britanike, Filip Hamond.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...