Published On: 10 Shkurt, 2016

Kerry niset në Gjermani për të vazhduar në Shqipëri

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të udhëtoj sot për në Munih të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Konferencën e 52’të të Sigurisë.

Gjatë qendrimit në Munih, ai do të ndjekë edhe një takim të Grupit të Mbështetësve Ndërkombëtarë për Sirinë.

Kerry do të ketë po ashtu disa takime bilaterale dhe multilaterale.

Më 14 shkurt,  sekretari Kerry do të udhëoj për në Tiranë, ku me autoritetet shqiptare do të diskutojë integrimin e matejshëm euro-atlantik të Shqipnisë dhe bashkëpunimin dypalësh të saj me Shtetet e Bashkuara.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...