Published On: 15 Prill, 2016
Bota |

Kerry: Mund t’i kishim rrëzuar avionët rusë, ja video!

Ushtria amerikane ishte në të drejtën e saj për të qëlluar mbi avionët rusë që fluturuan shumë pranë një prej anijeve luftarake amerikane në Detin Baltik.

Kështu deklaroi Sekretari i Shtetit, John Kerry.

Dy avionët rusë fluturuan disa metra pranë anijes të hënën.

Kerry e kritikoi këtë veprim të avionëve rusë dhe tha se është vendosur një kontakt me Moskën.

“Ishte e papërgjegjshme, provokative dhe e rrezikshme. Sipas rregullores, ne mund t’i kishim rrëzuar”.

Ai nuk e specifikoi se përse amerikanët nuk qëlluan.

Avionët rusë fluturuan pranë destrojerit amerikan me dhjetëra herë.

Në një pikë ata ishin rreth 9 metra pranë, duke krijuar valë në det.

Një helikopter rus bënte foto, ndërsa avionët vazhdonin manovrat.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. sami thotë:

    Ruset kane adet me luajt me zjarin…!!!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...