Published On: 8 Prill, 2016
Bota |

Kerry kërkon përpjekje për ndaljen e armiqësive në Siri

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka bërë thirrje për të gjitha llojet e përpjekjeve për mbajtjen e ndaljes së armiqësive në Siri dhe të krijohet atmosferë e favorshme për bisedime paqësore.

“Ne duhet të zbatojmë të gjitha përpjekjet tona jo vetëm për mbajtjen e ndaljes së armiqësive, por për të ndërtuar moment për negociata”, tha mbrëmë John Kerry, pas bisedimeve me ministrat e jashtëm të gjashtë vendeve anëtare të Këshillit të Bashkëpunimit të Gjirit në Manama.

Kerry tha, po ashtu, se Shtetet e Bashkuara mund të jenë të hapura për “aranzhim të ri” me Iranin për zgjidhjen paqësore të mospajtimeve, siç janë provat aktuale të raketave balistike të Iranit. /Rel/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...