Published On: 20 Korrik, 2016

Kerry e Lavrov diskutojnë në telefon për krizën në Siri dhe skandalin e dopingut në Rusi

  • Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, dhe sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, kanë diskutuar sot përmes një telefonate për mënyrat se si të zgjidhin krizën në Siri dhe skandalin e dopingut në Rusi.

Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Jashtme ruse, raporton Reuters.

Ministria tha: “Lavrov i ka treguar Kerryit për gjithçka që ai mendon rreth pohimeve nxitëse anti-ruse të bëra nga agjencia amerikane anti-doping në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar.”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...