Published On: 28 Shtator, 2016
Bota |

Kerry e kërcënon Rusinë: Ndërpresim çdo kontakt me ju nëse nuk i ndalni bombardimet në Alepo

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka kërcënuar sot se ShBA do t’i ndërpresë të gjitha kontaktet me Rusinë sa i përket çështjes së Sirisë, nëse nuk ndalen bombardimet ruse dhe siriane në Alepo.

Departamenti i Shtetit ka thënë sot se Kerry e ka dhënë ultimatumin ndaj Rusisë përmes një bisede telefonike me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...