Published On: 29 Shkurt, 2016

Kërkojnë dorëheqjen e pesë deputetëve të LDK-së që nuk i shkuan Thaçit në seancë

Tre kryetarë degësh të Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë kërkuar sot përjashtimin nga partia të deputetëve që kanë refuzuar të marrin pjesë në Mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës ku Hashim Thaçi u zgjodh President i Kosovës, ka mësuar Gazeta Blic nga burimet e saja në LDK.

LDK para pak momentesh ka përmbyllur mbledhjen e Kryesisë me kryetarët e degëve, ku edhe është paraqitur kjo kërkesë.

“ Gazmend Muhaxheri i Pejës, Luan Gola i Gjakovës si dhe Fadil Gashi i Klinës kanë kërkuar përjashtimin nga Partia të deputetëve që nuk morrën pjesë në seancën e Kuvendit dhe nuk e pranuan t’ia bëjë kuorumin për president, Hashim Thaçit”, ka theksuar për Gazeta Blic një zyrtarë i LDK-së.

Sipas këtij zyrtari kundër propozimit janë deklaruar një numër i kryetarëve të tjerë, duke përfshirë Haxhi Avdylin dhe kryetarin e njërës nga degët në Prishtinë.

Avdyli, sipas burimeve të Gazeta Blic, ka thënë se ai në asnjë mënyrë nuk do të pranoj përjashtimin nga partia të Anton Çunit dhe Hatim Baxhakaut, deputetëve nga ajo zonë që nuk morën pjesë në seancën presidenciale.

Të njëjtin kundërshtim e ka pas edhe Kryetari i Degës së Katërt në Prishtinë, Halim Muqolli.

“Muqolli madje ka ka kundërshtuar edhe Isa Mustafën, për trajtim klientelist të deputetëve. Por ai morri përgjigje të prerë na Mustafa, se nëse nuk të pëlqen puna, nuk e ke vendin këtu”, theksoi burimi në LDK i Gazeta Blic.com

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Llapjani thotë:

  Si në kohën e komunizmit, tani kur t’fillon edhe diferencimi politik. Por, kot e ka LDK-ja, se ka rreshqitë, dhe më nuk e ka elektoratin pas !.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Emin thotë:

  Ky far pis kumunisti Mustafa ja fllliqi edhe emrin LDK- se ku jini o popull qe e leni ket ndytesir ketu

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Mustafe-Shabani thotë:

  Kundrejte ketije iracionaliteti te cilin mund ta gjesh vetem tek partit me diktatoriale me mungojne fjalet e arsyesheme,atehere nuk me mbetet tjeter perpos te shaje shul shqip .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...