Published On: 14 Mars, 2016

Kërkohet tërheqja e ambasadorit të Kosovës në Shqipëri

Njohësi i çështjeve politike në vend, Naim Rashiti përmes një postimi në rrjetin e tij social “Facebook”, ka komentuar përplasjet e Ambasadorit të Kosovës në Shqipëri, Ramiz Lladrovcit dhe deputetit të VV-së Rexhep Selimit.

Rashiti në postimin e tij thotë se, Lladrovci duhet të tërhiqet nga pozita e ambasadorit, pasi sipas tij, nuk u lejohet diplomatëve të bëjnë deklarata të tilla. Ai ka kërkuar nga ministria e jashtme që ta kthej prapa Lladrovcin nga pozita e ambasadorit.

Edhe Vetëvendosje kërkoi largimin e menjëhershëm të Ambasadorit të Kosovës në Tiranë, pasi sipas kësaj lëvizje, ai ka kryer shkelje të rëndë të Rregullores për Shërbimin e Jashtëm.

“Ramiz Lladrovci, si Ambasador i Republikës së Kosovës në Republikën e Shqipërisë, postoi një status politik në llogarinë e tij në facebook kundër Deputetit të Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kuvendin e Republikës së Kosovës, duke shkelur kështu Rregulloren për Shërbimin e Jashtëm. Në këtë status, ndër të tjera, ai tha, “Rexhep Selimin, jo rastësisht, e ka kapur zhegu i halleve”, “Është koha të kthjellohesh Rexhë”, “Ti sulmove turpshëm zotin Hashim Thaҫi”, “Çfarë të tha Adem Jashari (…) kur po dëgjonte nga vetë ti, miku im, se duhej të vritej Fehmiu dhe grupi i tij”.  Përmes këtij postimi, Ramiz Lladrovci ka shkelur Nenin 4 të Rregullores”, thuhet në njoftimin e VV.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...