Published On: 6 Korrik, 2017

Kërkohet paraburgim ndaj Faik Shaqirit, Alban Dizdarit, Bajram Kiçmarit të dyshuar për vrasje

  • Prokurori Danilo Cecarelli ka kërkuar masën e paraburgimit ndaj tre të dyshuarve për vrasjen e dy zyrtarëve të UNMIK-ut në vitin 2004.

Prokurori i EULEX-it Danilo Cecarelli kërkoi caktim të masës së paraburgimit ndaj Alban Dizdarit, Bajram Kiçmarit dhe Faik Shaqirit, tre të dyshuarve për vrasjen e dy zyrtarëve të UNMIK-ut në vitin 2014.

Lajmin në lidhje me kërkesën e prokurorit e konfirmoi për KALLXO.com avokati Agon Rrecaj.

Alban Dizdari e Bajram Kiçmari u arrestuan dje në afërsi të Podujevës në një aksion të përbashkët të Policisë së EULEX-it dhe asaj të Kosovës.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...