Published On: 14 Gusht, 2017

Kërkohen 15 minuta pauzë – AKR i bashkohet bojkotit të PAN-it dhe minoriteteve në Kuvend

  • ​Deputetja e LAA-së, Teuta Rugova, as në vazhdimin e katërt të seancës konstituive të Kuvendit, nuk është parë në sallë. Kësaj here as deputetët e AKR-së nuk kanë marrë pjesë në seancë.

Të pranishëm në Kuvend, sipas kryesuesit Adem Mikullovci, janë vetëm 55 deputetë në sallë, dhe kjo nuk mundëson kuorumin për vazhdimin e seancës.

Mikullovci tha se për këtë kërkon 15 minuta pauzë.

Në sallë, përveç deputetëve të koalicionit PAN, kanë munguar edhe deputetët e minoriteve, Teuta Rugova e LAA-së dhe deputetët e AKR-së. /GazetaExpress/.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...