Published On: 22 Janar, 2016

Kërcenohet ashpër Ali Ahmeti nga komandanti: Mos gabo me ardhë në Kumanovë

Disa komandant të ish UCK-së së Kosovës janë angazhuar nga BDI për të ndihmojn që ta qetësojn situatën në Kumanovë dhe Likovë me qëllim që kryetari i partisë më të madhe në pushtet, Ali Ahmeti të vizitoj Lagjen e Trimave para 20 tetorit. Kështu shkruan portal maqedonas Libertas, transmeton Gazeta NewBorn.

Sipas të njëjtit burim, thuhet se partia e Ahmetit ka kërkuar asistencë nga disa ish luftëtar të UCK-së të Kosovës të cilët do t’a qetësojn popullatën e revoltuar pas ngjarjeve të fundit në Lagjen e Trimave.

Këta kosovar kanë ardhur në Kumanovë dhe po e qetësojn situatën në këtë qytet dhe në fshatin Vaksincë.

Mirëpo kundër kësaj iniciative janë përkrahësit e dy komandatëve të ndjer, Beg Rizajt dhe Ndrecaj të cilët agjitojnë kundër vizitës së Ahmetit në Kumanovë.

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...