Published On: 11 Shkurt, 2016

Kërcenohet Adriatik Kelmendi: I shpërthehen me thikë të katër gomat e veturës

Publicistit Adriatik Kelmendi i janë shpërthyer me thikë të katër gomat e veturës së tij.

Lajmin për Gazetën Blic e ka konfirmuar avokati i Kelmendit, Arianit Koci. Sipas tij, derisa makina e Kelmendit ishte në garazhë të mbyllur, dikush ia ka shpërthyer të katër gomat.

Policia është duke e hetuar rastin. Koci i ka thënë Gazetës Blic se kjo i është bërë qëllimisht Kelmendit, për shkak të kritikave që publicisti dhe gazetari ka ndaj fenomeneve negative në Kosovë.

“Gomat ishin të shpërthyera me thikë. Policia është duke e hetuar rastin. Ky sulm është bërë qëllimisht, për shkak të qëndrimeve kritike që Kelmendi ka ndaj fenomeneve negative”, tha Koci.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...