Published On: 22 Janar, 2016
Bota |

Kërcënimit me bombë në aeroplanin suedez, ateron dhunshëm

Aeroplani i kompanisë skandinave SAS me 72 persona i cili ishte duke fluturuar në lindjen Londër-Stokholm, ka aterruar në Gothenburg, pas një kërcënimi se ka bombë brenda, ka deklaruar policia.

Zëdhënësi i policisë, Stefan Gustafson tha për AFP se janë duke u evakuuar të gjithë pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit.

Aeroplani është ulur në aeroportin Landvetter në bregun perëndimor të Suedisë, ndërsa ekspertët për pajisjet shpërthyese janë thirrur për të inspektuar aeroplanin.

Gustafson ka shtuar se kërcënimi është dërguar gjatë kohës së aeroplani ishte në ajër.

– See more at: http://lajmi.net/aeroplani-suedez-aterron-dhunshem-per-shkak-te-kercenimit-me-bombe/#sthash.3z2wq4dy.dpuf

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...