Published On: 6 Maj, 2016
Bota |

Kërcënim botëror – Komandanti i NATO-s: Duhet të jemi të gatshëm të përballemi me luftë me Rusinë, që sot!

 

Komandanti i ri i NATO-s në Evropë, gjenerali amerikan Curtis Scaparrotti u kërkoi anëtarëve të Aleancës që të jenë vazhdimisht të përgatitur për të qene në gjendje ti kundërprgjigjen kërcënimeve që vijnë nga Rusia dhe nga terroristët.
Amerikani vuri në dukje se NATO-ja është duke u përballur me Rusinë, e cila “Do të jetë një fuqi e fortë botërore.”
“Për t’iu përgjigjur këtyre sfidave, ne kemi nevojë që të jemi vazhdimisht të përgaditur dhe duhet të përmirësojmë nivelin e gatishmërisë sonë.
Nëse deshirojmë parandalimin e Rusisë, ne duhet të jemi të gatshëm për të shkuar në luftë që sot,”, tha Scaparrotti, i cituar nga shërbimi për shtyp i Pentagonit. M.B.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...