Published On: 12 Janar, 2016

Keqtrajtohet statuja e Ronaldos, i shkruhet emri i Messit (Foto)

Kristiano Ronaldo mesa duket ka armiqë sportivë edhe në qytetin e tij të lindjes, në Funçal, ku në nder të kampionit portugez, pranë shtëpisë së tij të vjetër, është gdhendur një statujë për kampionin e Realit të Madridit.

Por mesa duket, tifozë të Lionel Mesit, kanë dashur të marrin hak ndaj 30-vjeçarit, ndoshta pas videos që nisi të qarkullojë dje në Spanjë, e cila sheh numrin 7 të “galaktikëve” që refuzon të firmosë fanellat e Barcelonës dhe aq më shumë ato që përbajnë numrin dhe emrin e Mesit në të (përveç bluzave të Barçës dhe Mesit, ylli iberikas refuzoi që të firmosë edhe fanella të Bajernit të Mynihut, ndoshta në shenjë besimi për ngjyrat e Realit të Madridit, por edhe për të shmangur thashetheme të ndryshme mediatike).

Statuja e Kristiano Ronaldos në Funçal është keqtrajtuar dje nga persona që ende nuk janë identifikuar, ndonëse lajmi ka bërë menjëherë një bujë të madhe.

Punimi prej metali për “CR7”-tën jo vetëm është ngjyrosur me vija të kuqe që simbolizojnë ngjyrat e Barcelonës, por në të njëjtën kohë, në shpinën e tij është shënuar me të njëjtën ngjyrë emri i Lionel Mesit dhe numri i tij, 10-ta.

Ky fakt, ky keqtrajtim, nuk i ka pëlqyer aspak motrës së Kristiano Ronaldos, e cila ka reaguar ashpër: “Këta njerëz që kanë bërë këtë meritojnë të jetojnë në Siri”.

statuja-e-Ronaldos-470x575

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...