Published On: 13 Gusht, 2016

Kennedy u vra nga CIA, sepse kërkoi zbardhjen e misterit mbi UFO-t

Presidenti John F. Kennedy u vra nga CIA, pasi i kërkoi agjencisë që të publikojë disa informacione top sekrete për UFO-të, thuhet sipas një eksperti të UFO-ve.

Kennedy u qëllua për vdekje ndërsa po udhëtonte me një makinw ‘kabriolet’ nëpër qendrën e Dallasit në Teksas më 22 nëntor 1963.

Vdekja e tij ende mbetet mister dhe për vrasjen janw ngritur shumë teori konspirative.

Teoria më e fundit, sipas ekspertit Scott C Waring, është se presidenti ia dërgoi kreut të CIA-së një letër, 10 ditë para se të vritej.

Kopjet e letrës u publikuan nga Waring në webfaqen e tij “UFO Sightings Daily”. Ai tha se presidenti e vizitoi gjithashtu edhe bazën e Nasa-së në Cape Canaveral në Florida, katër ditë pasi e dërgoi letrën.

Në letër, JFK i kërkon CIA-së që të detajojë çdo gjë që di për UFO-të.
vrasja-john-f-kennedy-

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...