Published On: 11 Maj, 2016
Art / Video |

Këngë dashurie në gjuhën kroate të Diana Rexhepit – Video

Këtu po ju sjellim këngët e bukura të Diana Rexhepit, të cilën deri më tani në gazetën tonë dhe tuajën të nderuar keni pasur rast ta njihni si gazetare të jashtëzakonshme dhe publiciste. Ajo ishte shumë e njohur në rininë e saj dhe për brezin e saj si këngëtare, por rrjedhat e jetës shqiptare ndryshuan shumë.
Më poshtë po ju sjellim një dialog të saj me mikun e saj dhe mikun tonë, publicistin e njohur Agim Vuniqin.

“Falemnderit që e ke publikuar këtë këngë të veçantë, Agim Vuniqi. Dua të them që spotin për këtë këngë e ka bërë Ngadhnjim Istrefi, gjeniali i elektronikës që jeton në Zagreb, Miret edhe me muzikë në klubin shqiptar “Shkëndija”, por më e rëndësishmja për mua është që tradita e familjes, dhe të afërt të familjes të Ngadhnjim Istrefit janë Minatorët e Trepçës, për mua institucionit më respektabil të Shtetit të Kosovës dhe në përgjithësi Institucionit Legjendar, Temelit më të Fortë, të Pa Lëkundshëm të Shtetit të Kosovës”, Diana Rexhepi. SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/diana-rexhepi-kengetarja-mahnitese-ashtu-si-nuk-mund-ta-harroni-video/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...