Published On: 6 Maj, 2016

“Kemi pamje të tuat duke bërë seks”, Kraja me dy shokë i vendosin gjobë adoleshentes

Një i arrestuar dhe dy të tjerë nën hetim në gjendje të lirë. Ky është rezultati i një operacionit të koduar “Hacker” nga ana e policisë, ku është hetuar vendosja e një gjobe ndaj një vajze 19-vjeçare pasi kishin disa pamje intime të saj.

Në datë 25.03.2016, Seksioni për Hetimin krimeve ndaj pronës ka referuar në Prokurorinë pranë Gjykatës së Krimeve të Rënda Tiranë, materialet procedurale për veprën penale të “Shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie” e kryer në bashkëpunim, parashikuar nga Neni 109/b dhe 25 i Kodit Penal, në dëm të shtetases E. P., pas kallëzimit të bërë prej saj.

Sot më datë 06.05.2016, nga ana e këtij seksioni u bë i mundur finalizimi i operacionit “Hacker” ku janë ekzekutuar urdhrat e Prokurorit të Prokurorisë për Krimet e Rënda për Ekzekutimin e vendimeve të Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, e cila kishte vendosur për shtetasit:

Sokol Kraja, 19 vjeç, banues në Tiranë, masën e sigurimit personal (në mungesë) “Arrest me burg”.

E. S., 18 vjeç, banues në Tiranë, masën e sigurimit personal (në mungesë) detyrim paraqitje.

A. B., 18 vjeç, banues në Tiranë, masën e sigurimit personal (në mungesë) detyrim paraqitje.

Gjatë ditës së sotme si rezultat i operacionit u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Sokol Kraja, si dhe t’ju komunikohej masa “detyrim paraqitje” dy shtetasve të tjerë të lartpërmëndur.

Këta shtetas dyshohen ti kenë vënë një gjobë nëpërmjet telefonit 19-vjeçares E. P., 19 vjeçe, banuese në Tiranë, pasi dispononin disa pamje intime të saj dhe e kërcënonin se do ti publikonin këto pamje nëse ajo nuk paguante.

Ne cilësinë e provës materiale u sekuestruan aparate celularë dhe karta të ndryshme sim.-transmeton Syri,net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...